Symbian

Što Nokia sprema na MWC-u?

nok (15)

Bliži nam se najveći svjetski mobilni kongres koji će se održati u Barceloni krajem ovog mjeseca. Već smo saznali da na njemu nećemo vidjeti Samsungov Galaxy S3 smartphone, no zato možemo očekivati brojne napredne modele drugih kompanija. Jedna od kompanija od kojih puno očekujemo je i Nokia koja će, prema glasinama koje su se jučer pojavile, na MWC-u predstaviti ‘najmanje jedan high-end pametni telefon’, no nikakvi detalji o ovom uređaju nisu poznati – najvjerojatnije je da će to biti uređaj koji će raditi na Windows Phone operativnom sustavu, mada nije isključen i još jedan Symbian telefon.

Inače, ranije se pisalo kako ova kompanija priprema unaprjeđeni model Lumije 900 (Lumia 910) koji bi trebao imati kameru rezolucije 12MP, no iz Nokije su te informacije demantirali. Nokia će svoju konferenciju u Barceloni održati 27. veljače te ćemo onda saznati konkretne i službene informacije oko novih telefona ove kompanije.

 

PCchip.hr | Hrvoje 9. Veljača 2012.
Komentari
  1. DarkBorn kaže:

    Samo malo… pa nije li Nokia bankrotirala?
    30000 otpuštenih u 1,5 godinu, 4000 sada a još toliko u 2012 i gašenje proizvodnje.
    Podaci kazuju da Win Phoney ne može preći 2% tržišta, Nokia N9 sa MeeGoo Linuxom se bolje prodaje od dampinške Lumije. Lumija je propala. Kakav high-end pametni telefon?